HTML

Búvárszivattyú

Részletes információk a búvárszivattyúkról és működési elveikről. Búvárszivattyú tippek és ötletek

Friss topikok

Házivízművek

Nincs megjeleníthető elem

szerelők

Nincs megjeleníthető elem

Partnerek és más....

Egyéb minden más ami kapcsolódik a búvárszivattyúk témaköréhez vagy sem ;) Duguláselhárítás, vízvezeték szerelés és szakemberkereső egy helyen...

Hogyan működik a búvárszivattyú?

2013.02.28. 21:11 frissinfo

A búvárszivattyú egy kettős membrán alapon működő gépészeti rendszer. Az ilyen típusú szivattyú két membrántárcsáját egy központi tengely köti össze.  A gép membrán lapjai mindkét esetben folyadék kamrákat, úgy nevezett üst illetve a levegőkamrákat választja el egymástól.  A kintről beáramló levegőt egy speciálisan kialakított levegőszelep irányítja a szivattyú belsejében az egyik levegőkamrából a másikba. Amikor a sűrített levegő bejut az említett levegőkamrába, akkor azonnal eltolja az ott lévő membránt.

A búvárszivattyú másik oldalán elhelyezett membrán is elmozdul, így alakul ki a szivattyú szívóhatása. A szivattyú belső részébe ilyenkor áramlik be a folyadék. A levegőszelep átváltásakor a membrán ellenkező irányba mozog, és így a folyadékkamrából kiszorítja a benne lévő közeget.

Milyen búvárszivattyút érdemes megvásárolni?  Ehhez előzetesen többféle dolgot is ismernünk kell is tudnunk

  • mennyi az a mennyiség, amit szállítani szeretnénk. 
  • Mekkora a nyomómagasság?
  • Ki kell választani a búvárszivattyú anyagát, és annak kémiai kompatibilitását a szállított közeggel.
  • Fontos szempont lehet a maximális szemcseméret,
  • a környezet hőmérséklet, amelyen a rendszer üzemszerűen működni fog 
  • az igényelt maximális felszívás.

Búvárszivattyú beszerelése előtt a kútásáskor figyeljünk rá, hogy a szivattyút engedjük le a kút fenekéig, és utána húzzuk felfelé egy keveset. A búvárszivattyúk helyét eközben változtassuk körkörös irányba, hogy minden helyet érintsen. A búvárszivattyúk köré tekerhetünk szúnyoghálót, így a szemcsés szennyeződések sem tömítik el, és nem akadályozzák a működést. A búvárszivattyúk rezegnek a víz alján, így lehetséges, hogy az ott lévő szemcséket felkavarják. Ez semmilyen problémát nem okoz, hiszen a szerkezet a részecskéket magába szívja, és a vízzel együtt kilocsoljuk.

Amennyiben egy búvárszivattyú meghibásodik az rendszerint üzemeltetési problémákra vezethető vissza. Fontos, hogy a búvárszivattyúk beszerelése előtt alaposan tanulmányozzuk át a használati utasítást, és ne utólag szívjuk fogunkat.  Ha búvárszivattyú beszerelésére adjuk fejünket, akkor ne sajnáljuk az energiát, és az időt arra, hogy beszereljük azt pontosan. Az sem árt, ha szakértő segítségét kérjük. Mindez azért is nagyon fontos, mert a búvárszivattyúk helytelen használata a kutat is tönkre teheti, amit nagy kínlódások árán ástunk ki.

Ez részben megelőzhető, ha a búvárszivattyú ki és bekapcsolásainak számát csökkentjük.  A búvárszivattyú meghibásodása szinte teljesen elkerülhető lenne, ha hatékonyabb szivattyúvédelmet alkalmaznánk. A boltokban kapható motorvédő nagy segítséget nyújthat, legtöbb esetben a búvárszivattyú meghibásodásának az okát is kiírják, és nem kell találgatnunk. Mindenképpen érdemes lenne egy ilyen gépezet beszerzése, és az aggodalmak elkerülhetőek lesznek.

Szólj hozzá!

Címkék: szivattyú búvárszivattyú szivattyú működése

A bejegyzés trackback címe:

https://buvarszivattyu.blog.hu/api/trackback/id/tr865110729

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása